Obaveštenje o formiranju tima za pomoć i prevenciju nasilja

Vreme 19. februar 2021. 10:35

Na osnovu odluke Nastavno-naučnog veća, Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu u saradnji sa Viktimološkim društvom Srbije aktivno pristupa problemu pojave, odnosno prevencije rodno zasnovanog nasilja u okviru ustanove, sa posebnim akcentom na zloupotrebu moći u odnosu na položaj ili status.

Ovim obaveštavamo studente i zaposlene da je ustanovljena platforma sos@ff.uns.ac.rs na koju mogu uputiti prijavu u slučaju postojanja seksualnog uznemiravanja, ucenjivanja ili nasilja. Identitet podnosioca prijave biće poznat članovima tima.

Filozofski fakultet je formirao tim koji će se starati da se svaka prijava tretira uz dužnu pažnju i ozbiljnost, sa ciljem da se uočeno nedozvoljeno ponašanje prekine, a počinilac, odnosno ponašanje adekvatno sankcioniše.

Radni tim sačinjavaju: prof. dr Boris Popov, doc. dr Ana Pajvančić Cizelj, doc. dr Smiljana Milinkov, Vanja Fekić, pravnik, Jelena Mirić, student prodekan i Milica Sekulić, predsednik Studentskog parlamenta.

• /uploads/attachment/najava/123/thumb_large_Faks_2015_014_1.jpg