Prof. dr Dragan Prole dobitnik nagrade „Sreten Marić“

Opšte

Redovni profesor Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu dr Dragan Prole i redovni profesor Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu dr Mirko Zurovac  laureati su Nagrade „Sreten Marić” za najbolju esejističku knjigu iz oblasti filozofije i književnosti u prethodne dve godine.

Ugledno priznanje koje nosi ime esejiste, prevodioca i profesora književnosti, koji je, kako je to na svečanom uručenju nagrada u Matici srpskoj rekao upravnik Biblioteke Matice Srpske Selimir Radulović, „ostavio mnogo darova srpskoj kulturi”, prof. dr Dragan Prole za „Pojave odsutnog. Prilozi savremenoj estetici”, a prof. dr Mirko Zurovac dobio je za studiju „Ideja estetike”.

Obrazlažući odluku da nagradu dobiju dva autora, predsednik žirija prof. dr Gojko Tešić je rekao da njihove knjige, iako je reč o profesorima filozofije i estetike koji pripadaju različitim generacijama, predstavljaju sam vrh esejističke misli, i to ne samo na ovim prostorima.

(Izvor: Dnevnik.rs)

• /uploads/attachment/vest/5/Dragan_Prole.JPG