Otvorena izložba „Pisci diplomate"

Opšte

Na Filozofskom fakultetu je u ponedeljak, 18.11.2019. godine, u organizaciji Instituta Kamoiš i Ambasade Portugala u Beogradu svečano otvorena izložba pod nazivom „Pisci diplomate“, posvećena portugalskim diplomatama koji su bili i uticajni književnici. Izložbu je u 14 časova svečano otvorila Njena Ekselencija Marija Viržinija Mendeš da Silva Pina, Ambasadorka Portugala, u okviru svoje prve zvanične posete Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, zajedno sa dekanicom Fakulteta prof. dr Ivanom Živančević Sekeruš. Događaju su prisustvovali i polaznici kursa portugalskog jezika na Fakultetu, kao i studenti koji slušaju portugalski kao izborni jezik i koji su imali prilike da sa Ambasadorkom porazgovaraju na portugalskom. Ambasadorka je posetila prostorije Centra za portugalski jezik i uručila knjige na poklon od prošlog Ambasadora, Augusta Žozea Peštane Saraive Peišotoa.

• /uploads/attachment/vest/180/3_m.jpg
  • /uploads/attachment/vest/180/5.jpg