Bilateralna saradnja sa Slovačkom: Novi Sad – Njitra

Opšte

U februaru 2019. godine Odseku za slovakistiku Filozofskog fakulteta u Novom Sadu odobren je međunarodni projekat «Dinamika i perspektive savremenog slovačkog jezika kao jezika nacionalne manjine na teritoriji Vojvodine (Srbije)»  (broj projekta: 337-00-107/2019-09/01) u saradnji sa Katedrom slovačkog jezika i književnosti u Njitri. Drugi radni sastanak istraživačkih timova iz Srbije i Slovačke održao se 5. novembra 2019. godine na Filozofskom fakultetu Univerziteta «Konstantin Filozof» u Njitri na kom su učestvovali predstavnici projektnog tima Odseka za slovakistiku doc. dr Jasna Uhlarik (rukovodilac iz Srbije), prof. dr Ana Makišova i doc. dr Daniela Marčok i predstavnici projektnog tima iz Slovačke prof. dr Ljubomir Kralčak (rukovodilac projekta iz Slovačke), prof. dr Juraj Glovnja, dr Renata Hlavata, dr Marcel Olšjak i mgr Patrik Petraš sa Katedre slovačkog jezika i književnosti Filozofskog fakulteta u Njitri. Nakon sumiranja dosadašnjih istraživanja i verifikacije rezultata ostvarenih u toku 2019. godine, sastanak je bio posvećen planiranju aktivnosti i diseminaciji rezultata u narednom periodu.

• /uploads/attachment/vest/188/Njitra1.jpg
  • /uploads/attachment/vest/188/Njitra2.jpg