Istraživanje Centra za bihejvioralnu genetiku o reakcijama na izolaciju zbog pandemije korona virusa

Opšte

Centar za bihejvioralnu genetiku Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu sprovodi istraživanje reakcija građana na izolaciju zbog pandemije korona virusa. Istraživanje podrazumeva da se svakoga dana odgovori na nekoliko pitanja o osećanjima i reakcijama na zdravstvenu pretnju i izolaciju. Odgovaranje traje od 2 -3 minuta. U istraživanju mogu da učestvuju punoletni građani koji su spremni da odvoje svoje vreme za pružanje doprinosa naporima naučnika u otkrivanju najboljih načina za održanje mentalnog zdravlja u ovim uslovima.

Zainteresovani za učešće u istraživanju mogu da se prijave na ovom linku.

Istraživanje je započeto 21.03. 2020. Prvoga dana u istraživanje se uključilo 508 sugrađana. Preliminarni rezultati su dostupni na ovom linku.

Ostanite u kući i čuvajte živote!

• /uploads/attachment/vest/241/CBG_logo_m.jpg