Tri naše studentkinje dobitnice „Brankove nagrade Matice srpske“

Opšte

U utorak, 27. oktobra 2020. godine, u Svečanoj sali Matice srpske održana je svečanost uručenja „Brankove nagrade Matice srpske“ za školsku 2018/19. godinu za diplomske i seminarske radove.

Foto: Matica srpska

Među dobitnicima za školsku 2018/19. godinu su i tri studentkinje Filozofskog fakulteta:
Prva nagrada – Isidora Bobić, studentkinja Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, Odsek za srpsku književnost, za rad Odnos eksplicitne i imanentne poetike u stvaralaštvu Ivana V. Lalića;
Druga nagrada – Branislava Stanišić, studentkinja Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, Odsek za komparativnu književnost sa teorijom književnosti za rad Konstrukcija rodnih identiteta u romanima Demijan i Stepski vuk Hermana Hesea;
Treća nagrada – Fata Eganović, studentkinja Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, Odsek za srpsku književnost, za rad Aurea aetas u dramama Marina Držića;
Anđela Plakalović, studentkinja Univerziteta u Istočnom Sarajevu, Filozofski fakultet Pale, Studijski program za srpski jezik i književnost, za rad Postfolklorne paradigme u prozi Vladimira Kecmanovića;
Nikola Peulić, student Filološko-umetničkog fakulteta Univerziteta u Kragujevcu, za rad Bestijarijum u Romanu o Londonu Miloša Crnjanskog.

Povodom 100-godišnjice smrti pesnika Branka Radičevića i u njegov spomen Matica srpska je ustanovila nagradu za studente filozofskih i filoloških fakulteta pod imenom „Brankova nagrada“. Od tada Matica srpska svake godine tradicionalno dodeljuje ovu nagradu.

Žiri je radio u sastavu: prof. dr Vojislav Jelić (predsednik), prof. dr Nevena Varnica, prof. dr Dragana Vukićević, prof. dr Vladimir Gvozden i doc. dr Nataša Polovina. Nagrade je uručio generalni sekretar Matice srpske dr Milan Micić.

• /uploads/attachment/vest/340/brankova_nagrada.png