Konkurs za srednjoškolce održan povodom 60 godina postojanja Odseka za slavistiku

Opšte

Odsek za Slavistiku Filozofskog Fakulteta u Novom Sadu obeležava 60 godina postojanja. Tim povodom su organizovani prevodilački, literarni i likovni konkurs od strane Odseka.

U konkursu su učestvovala 172 učenika sa 205 radova: 88 prevodilačkih, 68 likovnih radova i 49 radova za literarni konkurs.

Proglašen je po jedan pobednik u okviru svake kategorije.
Pobednik prevodilačkog konkursa je Tamara Životić iz Beograda (Filološka gimnazija).
Pobednik literarnog konkursa je Sara Aleksić iz Beograda (Deseta gimnazija „Mihajlo Pupin“).
Pobednik likovnog konkurs je Milica Atanacković iz Rume (Gimnazija „Stevan Puzić“).

Nakon završenog konkursa svi radovi učesnika su objedinjeni u jedan dokument koji možete preuzeti OVDE

Još jednom se i na ovaj način zahvaljujemo svim učenicima koji su učestvovali i ulepšali ovaj događaj, njihovim nastavnicima i školama.

Pobednički radovi

• /uploads/attachment/vest/405/FF_corona.jpg