Povelja sa zlatnom plaketom Filozofskom fakultetu

Opšte

Grčki nacionalni savet u Republici Srbiji dodelio je Filozofskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu Povelju sa zlatnom plaketom za 2021. godinu.  Priznanje se dodeljuje za predavanje grčkog jezika i doprinos afirmaciji helenizma u Republici Srbiji, u oblastima očuvanja grčkog jezika i kulture i jačanja srpsko-grčkih prijateljskih odnosa. Isto priznanje, ali za lični doprinos, dobio je i prof. dr Žarko Bošnjaković.

Filozofski fakultet sa svojim Centrom za jezike je prva javna institucija u AP Vojvodini, koja dobija ovo priznanje. Grčki jezik se na Filozofskom fakultetu izučava kao izborni strani jezik za studente svih studijskih programa osnovnih akademskih studija, a u ponudi su i kursevi grčkog jezika za građanstvo. Nastava grčkog na fakultetu je počela još 2008. godine, uz podršku kancelarije za Obrazovanje Konzulata Grčke u Mariupolju.

Pored savremenog grčkog, na fakultetu se izučava i starogrčki jezik.

• /uploads/attachment/vest/494/Povelja_m1.png