Prof. dr Veljko Jovanović na listi najuticajnijih svetskih istraživača

Opšte

Na najnovijoj rang listi najuticajnijih istraživača u svetu, koju je objavio prestižni Univerzitet Stanford u Sjedinjenim Američkim Državama, nalazi se i trinaest akademika, profesora i istraživača sa Univerziteta u Novom Sadu, a među njima je i prof. dr Veljko Jovanović sa Filozofskog fakulteta u Novom Sadu.

Rezultati analize koju je objavio Univerzitet Stanford obuhvataju 2% najcitiranijih naučnika u svetu i prikazani su kroz dve tabele, od kojih jedna daje prikaz istraživača prema njihovim rezultatima tokom celokupne karijere, dok druga sadrži rezultate prema naučnoj produkciji u 2020. godini.

Baza podataka obuhvata standardizovane podatke o citiranosti, h-indeksu, prilagođenom hm-indeksu prema koautorstvu, citiranosti prema različitim autorskim pozicijama i kompozitni indeks, za preko 100.000 najcitiranijih naučnika u svetu. Naučnici su klasifikovani u 22 naučne oblasti i 176 podoblasti.

Foto: N1

• /uploads/attachment/vest/495/Veljko_Jovanovic_m.jpeg