Poseta Instituta Junus Emre Filozofskom fakultetu u Novom Sadu

Opšte

Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu posetila je 16. marta 2022. delegacija Instituta Junus Emre iz Beograda na čelu sa direktorom Dinserom Šahinom. Delegaciju koju su osim direktora činile i Ajšenur Kandemir, koordinator za kulturu i umetnost i Željana Živković, koordinator za nastavu, primile su u dekanatu doc. dr Bojana Kovačević Petrović, ispred Centra za jezike Filozofskog fakulteta i Ljiljana Siriški, koordinator Kancelarije za međunarodnu saradnju.

Fakultet sa Institutom Junus Emre  od 2012. godine ima potpisan sporazum o saradnji na projektu turkologija, te je poseta bila idealna prilika da se razmotri trenutna situacija i sagledaju prilike vezane za realizaciju časova turskog jezika, ali i da se dogovore aktivnosti za buduće zajedničke projekte. Delegacija Instituta izrazila je zahvalnost Fakultetu na uspešnoj desetogodišnjoj saradnji na izvođenju kursa turskog jezika za koje godinama postoji kontinuirano interesovanje i za koje Institut obezbeđuje lektora - izvornog govornika turskog jezika, dok je najviše reči bilo o planovima za buduće aktivnosti koje će početi već u ovom semestru predavanjem direktora Instituta na Fakultetu, a nastaviti se nizom radionica od narednog semestra koje će upoznati naše studente i širu javnost sa turskom kulturom, kinematografijom, hranom i umetnošću.

• /uploads/attachment/vest/526/yunus_emre_m.png