Награда Јагелонског универзитета Александри Томић, студенткињи докторских студија

Време25. август 2017. 16:24
Предавачпроф. др Јован Јовановић
ОрганизаторУниверзитет у Новом Саду
МестоФилозофски факултет у Новом Саду

Студенткиња треће године докторских студија Језика и књижевности на Филозофском факултету Александра Томић, запослена као лекторка за српски језик на Институту за словенске филологије Јагелонског универзитета у Кракову, у Пољској, недавно је добила награду “за дидактички допринос  у 2015/2016. академској години и за остварене високе резултате у студентској евалуацији”.

Награду додељује Јагелонски универзитет, односно ректор Јагелонског универзитета једном годишње за претходну академску годину, на основу пољског Закона о високом образовању. На сваком факултету се награђује један наставник који је најбоље оцењен у студентским евалуацијама, а има их две током једне академске године. Александра Томић је награђена за остварене резултате на Институту за словенске филологије, на коме се студирају српски, хрватски, бугарски, чешки, словачки, македонски и словеначки језик.  Колегиница Томић предаје српски језик на сва три нивоа студија на овом Институту.

Честитамо колегиници Александри Томић и желимо јој да настави са успешним радом!

• /uploads/attachment/najava/2/Diplomac.JPG
Врх стране