Додела награде Боривоје Маринковић, 19. новембра 2018. у 12.00, сала 114

Опште

Награда Боривоје Маринковић додељена је 19. новембра 2018. у свечаној сали Филозофског факулета.
На конкурс за награду, која се ове године додељује по седми пут, пријавили су се студенти:

1. Сања Веселиновић
ПЕСНИЧКЕ РЕФЛЕКСИЈЕ ЖИВА БОЛИЦЕ КОКОЉИЋА
2. Наташа Катић
ХУМОР, САТИРА И НАРОДНА КУЛТУРА КАО ДЕО ДРУШТВЕНЕ СВЕСТИ ГРАЂАНСКОГ ПЕСНИШТВА
3. Душан Бањеглав
СПЕЦИФИЧНОСТ ТЕОДОСИЈЕВОГ ПОГЛАВЉА О СТРЕЗУ У „ЖИТИЈУ СВЕТОГ САВЕ“
4. Владимир Папић
КРИТИКА СВЕШТЕНСТВА У ДЕЛИМА СРПСКОГ И ЕВРОПСКОГ РАНОГ МОДЕРНОГ ДОБА
5. Јована Николетић
Дело Јеротеја и Кипријана Рачанина између античке и средњовековне културе
6. Фата Егановић
„Новела  од Станца“ - од антике, преко средњег века, народне културе и ренесансе до данас
7. Данијела  Јовић
Свети Сава као књижевни лик код Доментијана
8. Немања Лука
ДЕИФИКАЦИЈА ГАВРИЛА СТЕФАНОВИЋА ВЕНЦЛОВИЋА

Комисија у саставу проф. др Зорица Хаџић,, проф. др Драгољуб Перић, проф. др Светлана Томин и Мирјана Маринковић као придружени члан у име породице Маринковић, једногласно је одлучила да награду додели Владимиру Папићу, студенту Одсека за компаративну књижевност, за рад под насловом Критика свештенства у делима српског и европског раног модерног доба.

Награда Боривоје Маринковић установљена је 2012. године и додељује се најбољи студентски рад  из старијих области српске књижевности (од првих зачетака до 19. века) као подстицај за рад, креативност и развијање љубави и интересовања за старије периоде српске књижевости. Награда се додељује у спомен на професора Боривоја Маринковића, који је своје прве радове објавио још као студент, а читав универзитетски радни век провео на Филозофском факултету у Новом Саду.

Одсек за српску књижевост
Породица Маринковић