Отворена изложба „Писци дипломате"

Опште

На Филозофском факултету је у понедељак, 18.11.2019. године, у организацији Института Камоиш и Амбасаде Португала у Београду свечано отворена изложба под називом „Писци дипломате“, посвећена португалским дипломатама који су били и утицајни књижевници. Изложбу је у 14 часова свечано отворила Њена Екселенција Марија Виржинија Мендеш да Силва Пина, Амбасадорка Португала, у оквиру своје прве званичне посете Филозофском факултету у Новом Саду, заједно са деканицом Факултета проф. др Иваном Живанчевић Секеруш. Догађају су присуствовали и полазници курса португалског језика на Факултету, као и студенти који слушају португалски као изборни језик и који су имали прилике да са Амбасадорком поразговарају на португалском. Амбасадорка је посетила просторије Центра за португалски језик и уручила књиге на поклон од прошлог Амбасадора, Aугуста Жoзeа Пeштaне Сaрaиве Пeишoтoа.

• /uploads/attachment/vest/180/3_m.jpg
  • /uploads/attachment/vest/180/5.jpg