Амбасадор Кореје уручио је посебно признање деканици Филозофског факултета

Опште

Амбасадор Републике Кореје у Србији, Његова Екселенција Хјонг-ћан Че посетио је Филозофски факултет Универзитета у Новом Саду данас, 12. фебруара 2021. године. Овом приликом деканици Факултета, проф. др Ивани Живанчевић Секеруш амбасадор је уручио посебно призање за заслуге за развој односа двеју земаља и допринос у ширењу корејске културе. Признање је доделило Министарство иностраних послова Републике Кореје. Према речима амбасадора, ово признање се ретко додељује странцима, те му је утолико веће задовољство да га он лично уручи професорки Живанчевић Секеруш.

У својој првој званичној посети Новом Саду амбасадор је рекао да му је част да буде на Филозофском факултету. „Радује нас и за нас има велики значај отварање Института Кинг Сеђонг овде у Новом Саду, и да студенти имају прилике да уче наш језик“  – казао је амбасадор. „Посебно захваљујемо свим професорима и сарадницима Универзитета у Новом Саду који су нам пуно помогли и омогућили одржавање предавања корејског језика на Филозофском факултету.“ И обећао да ће корејска амбасада наставити да помаже активности Филозофског факултета.

„Захваљујући подршци корејске амбасаде, Филозофски факултет је увео корејски језик у своју понуду.“ – изјавила је деканица Ивана Живанчевић Секеруш – „То је значајно отварање прозора нашим студентима према другим културама и цивилизацијама. Корејско министарство иностраних послова је овим признањем показало да је културна дипломатија којом се бави Филозофски факултет на високом нивоу. Ово је заиста значајно признање, не само мени лично већ и целом Универзитету“ – и додала да је у време када је она студирала могло да се бира између четири страна језика, а да их сада у понуди има преко тридесет.

Током ове посете амбасадор је као поклон ректору Универзитета у Новом Саду, проф. др Дејану Јакшићу уручио 500 KФ94 маски будући да, како је рекао, „криза још траје и да су нам маске још неопходне“.

Ректор Јакшић је у кратком обраћању захвалио на маскама и рекао да је и Универзитет поносан на ово признање и да га радује што нас корејска амбасада види као пријатеље и партнере.

Састанку је присуствовао и корејски министар-саветник Донгхуан Че, представници Института „Кинг Сеђонг“ и продекани Филозофског факулетета.

Свечаност уручења признања и сусрет представника амбасаде, Филозофског факултета и Универзитета у Новом Саду, одржала се у кино-сали Факултета.

• /uploads/attachment/vest/374/IMG_20210212_101735.jpg
  • /uploads/attachment/vest/374/IMG_20210212_101753_1.jpg