Конкурс за средњошколце одржан поводом 60 година постојања Одсека за славистику

Опште

Одсек за Славистику Филозофског Факултета у Новом Саду обележава 60 година постојања. Тим поводом су организовани преводилачки, литерарни и ликовни конкурс од стране Одсека.

У конкурсу су учествовала 172 ученика са 205 радова: 88 преводилачких, 68 ликовних радова и 49 радова за литерарни конкурс.

Проглашен је по један победник у оквиру сваке категорије.
Победник преводилачког конкурса је Тамара Животић из Београда (Филолошка гимназија).
Победник литерарног конкурса је Сара Алексић из Београда (Десета гимназија „Михајло Пупин“).
Победник ликовног конкурс је Милица Атанацковић из Руме (Гимназија „Стеван Пузић“).

Након завршеног конкурса сви радови учесника су обједињени у један документ који можете преузети ОВДЕ

Још једном се и на овај начин захваљујемо свим ученицима који су учествовали и улепшали овај догађај, њиховим наставницима и школама.

Победнички радови

• /uploads/attachment/vest/405/FF_corona.jpg