Посета Института Јунус Емре Филозофском факултету у Новом Саду

Опште

Филозофски факултет Универзитета у Новом Саду посетила је 16. марта 2022. делегација Института Јунус Емре из Београда на челу са директором Динсером Шахином. Делегацију коју су осим директора чиниле и Ајшенур Кандемир, координатор за културу и уметност и Жељана Живковић, координатор за наставу, примиле су у деканату доц. др Бојана Ковачевић Петровић, испред Центра за језике Филозофског факултета и Љиљана Сиришки, координатор Канцеларије за међународну сарадњу.

Факултет са Институтом Јунус Емре  од 2012. године има потписан споразум о сарадњи на пројекту туркологија, те је посета била идеална прилика да се размотри тренутна ситуација и сагледају прилике везане за реализацију часова турског језика, али и да се договоре активности за будуће заједничке пројекте. Делегација Института изразила је захвалност Факултету на успешној десетогодишњој сарадњи на извођењу курса турског језика за које годинама постоји континуирано интересовање и за које Институт обезбеђује лектора - изворног говорника турског језика, док је највише речи било о плановима за будуће активности које ће почети већ у овом семестру предавањем директора Института на Факултету, а наставити се низом радионица од наредног семестра које ће упознати наше студенте и ширу јавност са турском културом, кинематографијом, храном и уметношћу.

• /uploads/attachment/vest/526/yunus_emre_m.png
Врх стране