UPIS OSNOVNE STUDIJE
   Pravilnik o upisu
   Otvorena vrata i pripremna nastava
   Žiro račun za prijavu i upis
   Nostrifikacija stranih školskih isprava
   Dokumenta za prijavu
   Prvi konkursni rok
  Prijavljivanje na više studijskih programa
  Spisak svih prijavljenih kandidata po redosledu želja
 Spisak kandidata za upis preko afirmativnih mera
  Raspored polaganja
  Lista prijavljenih
      kandidata/učionice
  Preliminarna rang lista
  Konačna rang lista
   Drugi konkursni rok
   Dokumenta za upis
   Opšte odredbe
   Uputstvo za sprovođenje konkursa
    Upis studenata sa invaliditetom
    Upis pripadnika Romske nacionalne manjine
    Afirmativne mere

UPIS MASTER STUDIJE

UPIS DOKTORSKE STUDIJE

Početna > Upis > Prvi konkursni rok >

Mogućnost prijavlјivanja na više studijskih programa!

Prilikom prijave na konkurs za upis na prvi stepen studija, kandidat može da konkuriše na najviše tri studijska programa. Ukoliko konkuriše na više od jednog studijskog programa, kandidat mora da označi koji studijski program mu je primarni, a koji program ili programi su dopunski. Kandidat polaže prijemni ispit za studijski program koji je označio kao primarni.

Nakon polaganja prijemnog ispita i objavlјivanja rang liste, kandidat koji je stekao uslov za upis može se upisati samo na jedan studijski program na teret budžeta.

Prilikom rangiranja kandidata u okviru studijskog programa, prioritet imaju kandidati koji su taj studijski program označili kao primarni.

Kandidati koji su stekli pravo upisa na teret budžeta na primarnom studijskom programu, neće se rangirati na listama studijskih programa koje su naveli kao dopunske.

Kandidati koji su stekli pravo upisa u svojstvu samofinansirajućeg studenta ili nisu stekli pravo upisa na primarni studijski program, rangiraće se, osim na rang listi primarnog programa, i na rang listama studijskih programa koje su naveli kao dopunske, ali samo ako je na tim studijskim programima preostalo slobodnih mesta (u odnosu na raspisanu kvotu)*. U tom slučaju, kandidat ima mogućnost da bira na koji program želi da se upiše u zavisnosti od svojih afiniteta ili pozicija na različitim rang listama. Rangiranje kandidata u okviru preostalih slobodnih mesta vrši se na osnovnu ukupnog broja poena ostvarenih na prijemnom  ispitu, bez obzira na to koji ispit je kandidat polagao, za sve studijske programe osim za studijski program Engleski jezik i književnost sa drugom stranom filologijom.

* Da bi mogao biti rangiran na studijskom programu Engleski jezik i književnost sa drugom stranom filologijom kao na dopunskom programu, kandidat mora da položi prijemni ispit na nekom od programa strane filologije: Engleski jezik i književnost, Nemački jezik i književnost, Francuski jezik i književnost sa drugim romanskim jezikom i kulturom ili Ruski jezik i književnost.

Kandidat može da se prijavi na više studijskih programa i da na svakom polaže prijemni ispit, u tom slučaju kandidat ne može da se opredeli za dopunske programe.