SUSANA TENON: PISANJE KAO PALIMPSEST

Ponedeljak, 30. novembar 2020, 20.00 (onlajn)

Iberoamerički centar Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu organizuje 30. novembra onlajn program posvećen argentinskoj pesnikinji Susani Tenon (Susana Thénon) zajedno sa Nacionalni univerzitetom Tres de Febrero iz Buenos Ajresa, s kojim je UNS nedavno sklopio sporazum o saradnji. Program, nastao u okviru Master programa „Kreativno pisanje“ čiji je koordinator prof. dr Marija Negroni, sastoji se iz četiri izlaganja: „Tenon i Rilke: prevod kao put ka razumevanju jezičkih slojeva“ (Korina Delutri), „Govoriti izlomljenim rečima: analogije između Susane Tenon i Alehandre Pisarnik“ (Alfredo Luna), „Susana Tenon i rat unutar jezika“ (Hisela Galimi) i „Prizori boga u scenskom prostoru pesme“ (Analija de la Fuente), koja će pratiti dokumentarni video zapisi (Iair Kon) i animacije (Lukresija E. Fraseto), kao i stihovi Susane Tenon, koje će govoriti studentkinje Oseka za romanistiku Filozofskog fakulteta: Zorana Aćimović, Anja Božović, Anja Mitić, Lana Stojiljković i Ksenija Ukropina. Ceo događaj biće realizovan na španskom jeziku, a imejl za prijave je cibam@ff.uns.ac.rs.