63. sednica Izbornog veća

Dekan Filozofskog fakulteta u Novom Sadu saziva 63. sednicu Izbornog veća Fakulteta, koja će se održati elektronskim putem od 16.5.2023. do 19.5.2023. godine

1. Usvajanje zapisnika sa 62. sednice Izbornog veća Fakulteta
  2. Utvrđivanje predloga za izbor u zvanje

Odsek za germanistiku

Jednog nastavnika (sva zvanja) za užu naučnu oblast Germanistika

Prijavljen jedan kandidat: dr Žolt Papišta.

Prigovora nema.

Komisija predlaže Izbornom veću da se dr Žolt Papišta predloži u zvanje docenta za užu naučnu oblast Germanistika.

Glasaju svi.

1. Zamena člana Komisije za pisanje izvešataja o prijavljenim kandidatima na konkurs za izbor jednog asistenta za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti (predmeti: Pregled poetika, Metodologija proučavanja književnosti i Teorija književnosti).

Izborno veće na sednici održanoj od 28.4. do 1.5.20203. godine za navedeni konkurs imenovalo je Komisiju u sastavu: prof. dr Sanja Paripović Krčmar, prof. dr Đorđe Despić i prof. dr Dragan Stanić.

Prof. dr Dragan Stanić obavestio je dana 9.5.2023. godine Odsek za srpsku književnost da zbog preuzetih obaveza mora da se povuče iz navedene Komisije.

Odsek za srpsku književnost je na sednici održanoj dana 10.5.2023. godine umesto prof. dr Dragana Stanića za člana Komisije predložio prof. dr Goranu Raičević i moli Izborno veće da imenuje Komisiju u sledećem sastavu:

1. dr Sanja Paripović Krčmar, vanred. prof. za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet Novi Sad
  2. dr Đorđe Despić, vanred. prof. za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet Novi Sad
  3. dr Gorana Raičević, red. prof. za užu naučnu oblast Srpska i južnoslovenske književnosti sa teorijom književnosti, Filozofski fakultet Novi Sad

Glasaju svi.

Dekan Filozofskog fakulteta