Obeležen Dan korejske popularne muzike

Opšte

Korejski institut „King Seđong“, otvoren na Filozofskom fakultetu ove godine, organizovao je dan korejske popularne muzike u Kino-sali Fakulteta, koji je okupio ljubitelje korejske kulture u nedelju, 17. novembra 2019. godine,  U okviru programa održana je radionica korejskog plesa uz popularnu muziku, a nakon radionice bio je organizovan nastup plesačkih trupa iz Srbije i gostiju iz Bugarske. Dan korejske popularne muzike tek je prvi u nizu događaja posvećenim Koreji na Filozofskom fakultetu u okviru Instituta.

Ovim događajem ujedno je i predstavljen rad Instituta „King Seđong“ u Novom Sadu. Instituti „King Seđong“ osnivaju se širom sveta, uz podršku Vlade Republike Koreje, od 2007. godine, a prvi u našoj zemlji je otvoren na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, gde se već treću godinu uspešno izvodi nastava korejskog jezika.  Institut za cilj ima širenje korejskog jezika i kulture, kao i jačanje odnosa naroda dveju zemalja. Pored nastave korejskog jezika na tri nivoa, na Institutu se održavaju i besplatni časovi korejske kulture.

• /uploads/attachment/vest/179/IMG_4159_m.jpg
  • /uploads/attachment/vest/179/IMG_4079.JPG