Bibliotekari iz Čačka posetili Biblioteku Filozofskog fakulteta

Opšte

Dana 4.6.2022. godine Biblioteku Filozofskog fakulteta posetila je delegacija bibliotekara zaposlenih u Gradskoj biblioteci „Vladislav Petković Dis“ iz Čačka. Delegaciju su predvodili dr Bogdan Trifunović, direktor Biblioteke i predsednik Bibliotekarskog društva Srbije, i Milan Gromović, profesor srpske književnosti, a primila ih je mr Nataša Belić, upravnica Biblioteke Filozofskog fakulteta.

Delegacija u sastavu Snežana Planić, Dušica Cibralić, Milica Stovrag, Zagorka Petrović, Svetlana Petrović, Mileta Stanojević, Danijela Ćeriman, Mirko Drmanac, Dušica Brković, Aleksandar Vukajlović, Ana Stanojević, Tijana Bežanić, Aleksandar Paunović, Snežana Luković, Tanja Vuković, Slađana Ćurčić, Marina Belić, Biljana Arsić, Nenad Marinković, Nikola Peulić, Isidora Đolović obišla je Biblioteku (Centralna čitaonica, Izložbeni prostor, Seminarska biblioteka za srpski jezik i lingvistiku i depo knjiga na 4. spratu). Upravnica Nataša Belić je predstavila Biblioteku Filozofskog fakulteta, fondove, legate i poklon-biblioteke, bogatu izdavačku delatnost Fakulteta, a posebno je istakla značaj Digitalne biblioteke FF, kao i značaj otvorenog pristupa monografijama i časopisima u izdanju Fakulteta. Posebno je predstavljena i bogata umetnička zbirka koja ulepšava i oplemenjuje radni prostor Fakulteta.

Kolege iz Čačka su posetile i dve aktuelne izložbe: izložbu pod nazivom Upoznaj jednu knjigu: Beogradski parimejnik (povodom obeležavanja Dana slovenske pismenosti) i izložbu posvećenu prof. dr Pavici Mrazović u okviru manifestacije Novi Sad – evropska prestonica kulture.

Poseta kolega je stvorila lepu priliku za upoznavanje i uspostavljanje dalje saradnje u vidu razmene publikacija i iskustava u vezi sa digitalizacijom građe.

• /uploads/attachment/vest/571/IMG1_m.png
  • /uploads/attachment/vest/571/IMG2.png