Posete talentovanih i darovitih učenika Fakultetu

Opšte

U saradnji sa Pokrajinskim sekretarijatom za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost i Pokrajinskim sekretarijatom za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine, Filozofski fakultet je od 17.10.2022. godine do 19.12.2022. godine ugostio više od tri stotine talentovanih i darovitih učenika osnovnih i srednjih škola sa teritorije Vojvodine zajedno sa nastavnicima.

U okviru projekta u oblasti podizanja kvaliteta obrazovno – vaspitnog procesa osnovnog i  srednjeg obrazovanja učenici su boravili po nedelju dana u centru za privredno-tehnološki razvoj na Andrevlju i shodno uzrastu učestvovali u različitim aktivnostima. Jedna od njih je bila i poseta Filozofskom fakultetu.

Ukupno je realizovano sedam poseta tokom kojih je učenicima kroz kratak film „65 godina širimo znanje“ te prezentaciju i razgovor predstavljen rad Fakulteta, struktura i studijski programi, a posle toga je sledio obilazak zgrade čiji je vrhunac uvek bila poseta Centralnom depou Biblioteke Filozofskog fakulteta. Posete su u proseku trajale oko dva sata, grupe su brojale po četrdesetak učenika.

Učenike je dočekivala Isidora Gordić Fisković, šefica kabineta dekana, u saradnji sa Aleksandrom Mirković i Kristinom Ostojić iz Kancelarije za međunarodnu saradnju i projekte, te Natašom Belić, upravnicom Biblioteke FF, Violetom Rakić, Nadom Usanović-Ašonja i Tatjanom Maletaški, bibliotekarkama.

Pored toga, profesori Filozofskog fakulteta su učestvovali u radionicama na Andrevlju i to: prof. dr Marko Škorić, prof. dr Marina Kurešević, as. Paulina Čović, prof. dr Dejan Pralica i prof. dr Nevena Varnica.

Ovo je drugi put da Fakultet sarađuje sa Pokrajinom u realizaciji ovog tipa projekta za talentovane i darovite učenike.

• /uploads/attachment/vest/687/Andrevlje_naslovna.png
  • /uploads/attachment/vest/687/Andrevlje_na_FF__1_.JPG