Dodela nagrade Borivoje Marinković

Opšte
Odsek za srpsku književnost Filozofskog fakulteta u Novom Sadu poziva zainteresovne na svečanu dodelu nagrade Borivoje Marinković za najbolji studentski rad iz starijih oblasti srpske književnosti (od prvih začetaka do 19. veka).

Nagradu za 2023. godinu dobila je studentkinja master studija srpske književnosti Lenka Nastasić, za rad Žitije Petra Velikog Zaharije Orfelina u svetlu žanra romansirane biografije.

Nagrada se dodeljuje studentima svih odseka Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, sa osnovnih i master studija kao podsticaj za rad, kreativnost i razvijanje ljubavi i interesovanja za starije periode srpske književnosti, u spomen na profesora Borivoja Marinkovića (1930 – 2012), koji je svoje prve radove objavio još kao student, a čitav univerzitetski radni vek proveo na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu.

Nagrada je ustanovljena 2012. i dodeljivala se do 2019. godine, nakon čega je usledila pauza prouzrokovana Covidom 19, a od ove godine, nagrada će se dodeljivati bijenalno.

Nagrada će biti uručena u četvrtak, 23. novembra 2023. u 11 časova, u svečanoj sali Filozofskog fakulteta (114).

• /uploads/attachment/vest/843/Bora_Marinkovic.png