Poziv - Recitatorsko takmičenje na nemačkom jeziku „DeReWe: Deutschsprachiger Rezitationswettbewerb“

Opšte

Odsek za germanistiku Filozofskog fakulteta u Novom Sadu

P O Z I V A

učenike svih razreda srednjih škola u kojima se uči nemački kao prvi ili drugi strani jezik na učešće u recitatorskom takmičenju na nemačkom jeziku pod nazivom „DeReWe: Deutschsprachiger Rezitationswettbewerb“.

Takmičenje se organizuje po prvi put i u okviru obeležavanja „Godine Pavice Mrazović“ na Odseku za germanistiku. Godinu 2023. posvećujemo izuzetnoj germanistkinji i nekadašnjem šefu Odseka za germanistiku, na čiji se veliki doprinos kako Odseku tako i nauci osvrćemo kroz različite manifestacije u čijoj je srži ljubav prema nemačkom jeziku i književnosti kojom se i profesorica vodila u svom radu.

Pravila takmičenja su sledeća:

• Takmičenje je namenjeno učenicima i učenicama srednjih škola na teritoriji Republike Srbije.
  • Učenici i učenice pod mentorstvom svog nastavnika ili nastavnice pripremaju recitaciju pesme po izboru.
  • Odabrana pesma treba da bude izvorno napisana na nemačkom jeziku.
  • Tokom recitacije pesme nije dozvoljeno imati tekst pred sobom.
  • Nastavnički žiri će dodeliti tri nagrade najboljim recitatorima, a posebnu nagradu uručuje studentski žiri.

Takmičenje će se održati 16. 12. (subota) u prostorijama Filozofskog fakulteta u Novom Sadu. Dodela nagrada i pohvalnica će se održati istog dana, a za učesnike će studenti germanistike pripremiti prateći program. Satnica i detaljnije informacije o takmičenju će biti prosleđeni učesnicima po završetku prijave.

Za prijavu na takmičenje je potrebno da nastavnik popuni sledeći formular: https://forms.gle/2hcjuNUygoqkRLN39

Rok za prijavu je 5. 12. 2023.

Za dodatne informacije možete nam pisati na promo.germanistika.ffuns@gmail.com

• /uploads/attachment/vest/837/DeReWe.png