Fond za nauku – novi projekat na Filozofskom fakultetu odobren za finansiranje u okviru programa Promis

Opšte

U okviru Programa za izvrsne projekte mladih istraživača i naučnika u ranoj fazi karijere – PROMIS 2023, Fond za nauku Republike Srbije će u naredne dve godine finansirati 30 projekata na kojima će učestvovati 156 istraživača iz 42 naučnoistraživačke organizacije. Ukupan budžet odobrenih projekata iznosi 3,999,924.40 evra.

Među odobrenim projektima je i projekat German-Serbian Collocation Dictionary for German Language Learning and Teaching (DeSKoll, broj 10916) u kome će, osim koordinatora Filološko-umetničkog fakulteta u Kragujevcu i Fakulteta tehničkih nauka u Čačku, kao partnerska institucija učestvovati i Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu (rukovodilac na FFUNS: Aleksandar Nikolić, Odsek za germanistiku).

Lista odobrenih projekata u okviru programa Promis

• /uploads/attachment/vest/848/PROMIS-2023-m.png