Dramska sekcija osvojila sedam nagrada za predstavu Pacolovac na 26. FAPS-u

Opšte

Dramska sekcija Filozofskog fakulteta na 26. Festivalu akademskih pozorišta Srbije sa predstavom Pacolovac osvojila sedam nagrada:

- Druga nagrada za najbolju predstavu u celini
- Druga nagrada za najbolju režiju: Jovan Kovačev i Nina Stokić (studenti srpske književnosti)
- Prva nagrada za najbolju epizodnu žensku ulogu: Svetlana Cvetković (studentkinja srpskog jezika i književnosti) za ulogu Deteta
- Druga nagrada za najbolju žensku ulogu: Tatjana Rašić (studentkinja komunikologije) za ulogu Hedvih
- Nagrada za najbolji kostim
- Nagrada za najbolju scenografiju
-  Nagrada za scenski pokret

"Koreodrama apsurda je, u celini uzev, uspešno realizovana predstava: gluma, horski upriličene govorne celine, kostim i scenografija sa zgužvanim novinama (kao metafora informativnih pljuskova nad gradom koji se zove Hameln). Lebdeća je upitanost, gotovo utopijska, koliko jeste umetnost spasonosna spram sivila koje nas pritiska glupostima na belosvetskom nivou. Ljudska pohlepa nema granica. Pacolovac šlagovrtira slabosti i mane piona na šahovskoj tabli života uz zvuke čarobne frule koja iz legende prelazi u mit, iz mita u stvarnost koja se nadigrava sa životom" - stoji u obrazloženju žirija.

Čestitamo članovima dramske sekcije!

• /uploads/attachment/vest/816/FAPS_m.png
  • /uploads/attachment/vest/816/FAPS_2.png