Драмска секција освојила седам награда за представу Пацоловац на 26. ФАПС-у

Опште

Драмска секција Филозофског факултета на 26. Фестивалу академских позоришта Србије са представом Пацоловац освојила седам награда:

- Друга награда за најбољу представу у целини
- Друга награда за најбољу режију: Јован Ковачев и Нина Стокић (студенти српске књижевности)
- Прва награда за најбољу епизодну женску улогу: Светлана Цветковић (студенткиња српског језика и књижевности) за улогу Детета
- Друга награда за најбољу женску улогу: Татјана Рашић (студенткиња комуникологије) за улогу Хедвих
- Награда за најбољи костим
- Награда за најбољу сценографију
-  Награда за сценски покрет

"Кореодрама апсурда је, у целини узев, успешно реализована представа: глума, хорски уприличене говорне целине, костим и сценографија са згужваним новинама (као метафора информативних пљускова над градом који се зове Хамелн). Лебдећа је упитаност, готово утопијска, колико јесте уметност спасоносна спрам сивила које нас притиска глупостима на белосветском нивоу. Људска похлепа нема граница. Пацоловац шлаговртира слабости и мане пиона на шаховској табли живота уз звуке чаробне фруле која из легенде прелази у мит, из мита у стварност која се надиграва са животом" - стоји у образложењу жирија.

Честитамо члановима драмске секције!

• /uploads/attachment/vest/816/FAPS_m.png
  • /uploads/attachment/vest/816/FAPS_2.png