Свеучилишна школа хрватског језика и културе 2020

Универзитет у Загребу нуди стипендију за учешће на Свеучилишној школи хрватскога језика и културе која ће се одржати у Загребу од 27. јуна до 24. јула 2020. године.

Заинтересовани се могу пријавити до 20. фебруара 2020. године слањем следеће документације:

* Пријавни формулар,
* Мотивационо писмо,
* CV,
* Писмо препоруке од професора са Филозофског факултета.

Пријаве се достављају на мејл: international@ff.uns.ac.rs са насловом Летња школа хрватског језика и културе. Пропратну документацију слати у виду прилога, а не у тексту мејла.

Стипендија укључује школарину, финансијску подршку од 900 куна, као и смештај. Стипендиста сам покрива путне трошкове и трошкове исхране, здравственог осигурања, као и трошкове учешћа у програму културе у организацији Хрватске матице исељеника (250 евра).

Уколико буде било неопходно, са кандидатима ће бити накнадно контактирано да доставе додатне документе.

Више информација о школи: http://www.unizg.hr/suradnja/medunarodna-suradnja/ucenje-hrvatskoga-jezika-za-strance/sveucilisna-skola-hrvatskog-jezika-i-kulture/2020/

Врх стране