Додељена награда Боривоје Маринковић

Опште

Награда Боривоје Маринковић додељена је 19. новембра 2019. у свечаној сали Филозофског факулета.

На конкурс за награду, која се ове године додељује по осми пут, пријавили су се студенти:
1. Јована Николетић, Негативни јунак у приповеткама српских реалиста (Милован Глишић, Лаза Лазаревић, Јанко Веселиновић, Радоје Домановић, Светолик Ранковић)
2. Радислава Милић, Поезија Гаврила Стефановића Венцловића у светлу савременог српског  песништва
3. Славица Зец, Поетика предговора и поговора комедије Терговци
4. Немања Лука, Интерпретација Доситејеве истине у делу Живот и прикљученија
5. Јована Тодоровић, Синкретичност грађанског песништвa и савремени пандани
6. Душан Бањеглав, Негативни јунак у романима Ј.Игњатовића и С. Ранковића: паралела (Горски цар и Васа Решпект)

Комисија у саставу проф. др Зорица Хаџић, проф. др Драгољуб Перић, проф. др Светлана Томин и Мирјана Маринковић као придружени члан у име породице Маринковић, једногласно је одлучила да награду додели Јовани Тодоровић, студенткињи Одсека за српску књижевност, за рад под насловом Синкретичност грађанског песништвa и савремени пандани.

Награда Боривоје Маринковић установљена је 2012. године и додељује се најбољи студентски рад  из старијих области српске књижевности (од првих зачетака до 19. века) као подстицај за рад, креативност и развијање љубави и интересовања за старије периоде српске књижевости. Награда се додељује у спомен на професора Боривоја Маринковића, који је своје прве радове објавио још као студент, а читав универзитетски радни век провео на Филозофском факултету у Новом Саду.

Одсек за српску књижевост
Породица Маринковић