Такмичење у беседништву на корејском језику за 2024. годину

Опште

Кинг Сеђонг Институт у Новом Саду организује такмичење у беседништву у сарадњи са амбасадом Републике Кореје.

Позивамо студенте института Кинг Сеђонг Нови Сад и све друге заинтересоване особе из Србије и Црне Горе који имају преко 18. година старости да се пријаве на такмичење.

Информације о догађају:

1.  Име догађаја: Такмичење у беседништву Института Кинг Сеђонг за 2024. годину
2.  Место одржавања: Филозофски факултет у Новом Саду (Др Зорана Ђинђића 2, Нови Сад)
3.  Време догађаја: петак 24.05.2024. у 11.00 часова
4. Право учешћа: Сви из Србије и Црне Горе који желе да покажу своје знање корејског језика и имају преко 18. година старости. * Студенти Кинг Сеђонг Института у Новом Саду који нису становници Србије или Црне Горе такође имају право да учествују у такмичењу беседништва.
* Првом месту са прошлогодишњег такмичења ће бити ограничено учешће на овогодишњем такмичењу у беседништву.
5. Тема говора: Изабрати једну од две понуђене теме
1) 내가 가장 멋있었던 순간 (dužina govora: 1-4 minuta)
2) 내가 경험한 특별한 한국문화 (dužina govora: od 1-4 minuta)
6.  Документи за пријаву:
-  Попуњен формулар за пријаву (docx)
-  Текст говора на задату тему
7.  Начин пријаве
-  Послати пријаву на имејл (korejski.institut@ff.uns.ac.rs)
-  Послати видео снимак говора на исту адресу (фајл или поставити снимак на Youtube и послати линк)
8.  Критеријуми оцењивања:
-  Разноврсност садржаја говора (30), течност (30), тачност (20), изговор (10), интеракција (10)

Kriterijumi

Detaljniji kriterijumi ocenjivanja

Broj bodova

raznovrsnost

Da li je sadržaj govora raznovrsan i bogat?

tečnost

Da li govornik koristi izraze koji odgovaraju situaciji i tečno se izražava?

tačnost

Da li govornik poznaje izraze i gramatiku i tačno ih koristi?

izgovor

Da li su izgovor i akcenat prirodni?

interakcija

Da li govornik dobro odgovara na pitanja?
Da li govornik ima aktivan stav?

Ukupan broj bodova

9.  Награде (1 - 3. место)
-  1. место:
Аутоматско право на учешће у програму културног искуства Јужне Кореје за најуспешније учеснике
-  Сви учесници такмичења ће добити поклон од институтa Кинг Сеђонг Нови Сад
* Такмичарима који живе ван Новог Сада биће обезбеђени трошкови пута до места такмичења и назад.
10.  Распоред такмичења
ㆍВреме пријаве: од 01.05. до 20.05. до 15:00 часова.
ㆍОбјављивање резултата првог круга: понедељак 21.05. до 15:00 часова
ㆍ Други круг - такмичење у говору: петак 24.05. у 12:00 часова
* Време такмичења може да се промени у зависности од ситуације.
ㆍ Церемонија: петак 24.05. у 12:00 часова
* Време церемоније може да се промени у зависности од ситуације
11. Контакт и-мејл: korejski.institut@ff.uns.ac.rs

* Формулар за пријаву (docx)

Одговори на често постављана питања
1. Да ли треба заједно да се пошаљу документи за пријаву, текст на задату тему и видео снимак?
- Да, треба се све послати заједно. Документе за пријаву и текст можете попунити на рачунару и послати. Текст није директан предмет оцењивања, али даје референце за оцењивање течности, разноврсности и правилности изговора.

2. Да ли за други круг треба да се спреми нови текст за говор?
- Не. Користите исти текст који сте предали за први круг, након чега ће Вам сваки члан жирија поставити по 1-2 питања. У оцену ће бити укључени и говор и одговори на питања.

3. Ја не живим у Новом Саду где се такмичење одржава. Да ли могу да учествујем на другом кругу такмичења онлајн?

- Фондација Кинг Сеђонг Институт одржава офлајн такмичење у беседништву за 2024. годину. Победник нашег такмичења имаће право да учествује у главном такмичењу у Кореји. Зато и наш Институт одржава такмичење офлајн и не можете учествовати преко онлајн. Узимајући у обзир потешкоће учесника који живе ван Новог Сада, Кинг Сеђонг Институт ће обезбедити трошкове пута учесницима који буду долазили из других градова.

• /uploads/attachment/vest/919/takmicenje_u_besednistvu_korejski_m.png
Врх стране