1. седница 2024.

Председник Већа за докторске студије Филозофског факултета сазива 1. седницу Већа за докторске студије Филозофског факултета, која ће се одржати, у петак 26. 01. 2024. године са почетком у 09:00 часова у просторији 114/I, за коју предлаже следећи

ДНЕВНИ РЕД

1. Усвајање записника са 8. седнице Већа за докторске студије одржане 30. 11. 2023. године

2. Усвајање пријава докторских дисертација и именовање комисије за оцену подобности, кандидата, теме и ментора за израду докторских дисертација:

Језик и књижевност:

Кандидат: Николина Ђукановић
Тема: Транспозиције Електре, Медеје и Јокасте у драмској књижевност XX и XXI века
Комисија: др Соња Веселиновић, ванредни професор за ужу научну област Светска и компаративна књижевност са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Зоран Јелић, редовни професор за ужу научну област Историја и историја филма и театра, Академија Уметности, Бања Лука, др Иван Јерковић, редовни професор за ужу научну област Психологија, Филозофски факултет, Нови Сад.
Ментор: др Владимир Гвозден, редовни професор за ужу научну област Светска и компаративна књижевност са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад, ментор и члан.

Филозофија:

Кандидат: Жељко Шарић
Тема: Љубав–темељни феномен људске егзистенције
Комисија: др Уна Поповић, ванредни професор за ужу научна област Филозофске науке,  Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Небојша Грубор, редовни  професор за ужу научну област Филозофске науке, Филозофски факултет, Београд, др Миланко Говедарица, редовни професор за ужу научну област Општа филозофија, Филозофски факултет, Београд.

Ментор: др Никола Таталовић, доцент за ужу начну област Филозофске науке, Филозофски факултет, Нови Сад.

3. Именовање комисија за оцену и одбрану докторских дисертација

Методика наставе:

Кандидат: Нина Кисин
Тема: Анализа језичких потреба студената туризма и хотелијерства у настави енглеског језика струке
Комисија: др Радмила Бодрич, редовни професор за ужу научну област Англистика,  Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Исидора Ватлс, ванредни професор за ужу научну област Филологија – англистика, Факултет за правне и пословне студије: „др Лазар Вркатић“, Нови Сад, др Маријана Матић, доцент за ужу научну област Енглески језик, Филолошко-уметнички факултет, Крагујевац.
Ментор 1: др Биљана Радић Бојанић, редовни професор за ужу научну област Англистика,   Филозофски факултет, Нови Сад.
Ментор 2: др Весна Богдановић, ванредни професор за ужу научну област Англистика, Факултет техничких наука, Нови Сад.

Кандидат: Тамара Станић
Тема: Књижевни текст у дидактичком материјалу за потребе универзитетске наставе италијанског језика као изборног предмета у Србији
Комисија: др Александра Шуваковић, ванредни професор за ужу научну област Италијански језик и лингвистика, Филолошко-уметнички факултет, Крагујевац, председник комисије, др Душица Тодоровић Лакава, редовни професор за ужу научну област Италијанска књижевност, Филолошки факултет, Београд, др Милена Летић Лунгулов, ванредни професор за ужу научну област Педагогија, Филозофски факултет, Нови Сад.
Ментор: др Александра Блатешићредовни професор за ужу научну област Романистика (Италијански језик), Филозофски факултет, Нови Сад.

Кандидат: Драгана Љубисављевић
Тема: Eфекти примене проблемске наставе у обради друштвених садржаја предмета Природа и друштво
Комисија: др Борка Малчић, доцент за ужу научну област Педагогија, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Ирена Голубовић-Илић, ванредни професор за ужу научну област Методика наставе природе и друштва, Факултет педагошких наука, Јагодина, др Биљана Новковић Цветковић, ванредни професор за ужу научну област Педагогија, Педагошки факултет, Врање.
Ментор, није члан комисије: др Јосип Ивановић, ванредни професор за ужу научну област Педагошке науке, Учитељски факултет, Суботица.

Психологија:

Кандидат: Мила Радовановић
Тема: Детерминанте квалитета кородитељског односа у пренаталном периоду
Комисија: др Јелица Петровић, ванредни професор за ужу научну област Психологија, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Ивана Степановић Илић, доцент за ужу научну област Психологија, Филозофски факултет, Београд.
Ментор: др Ивана Михић, ванредни професор за ужу научну област Психологија, Филозофски факултет, Нови Сад.

Језик и књижевност:

Кандидат: Снежана Савкић
Тема: Поетика неоавангардног романа (Вујица Решин Туцић, Војислав Деспотов, Сава Дамјанов)
Комисија: др Жељко Милановић, редовни професор за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Игор Перишић, научни саветник за ужу област Теорија књижевности, Институт за књижевност и уметност, Београд, др Бојан Јовић, научни саветник за ужу област Теорија књижевности, Институт за књижевност и уметност, Београд, др Милош Јоцић, доцент за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад.
Ментор: др Гојко Тешић, редовни професор у пензији за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад.

4. Разно

Председник Већа за докторске студије