4. седница 2024.

Председник Већа за докторске студије Филозофског факултета сазива 4. седницу Већа за докторске студије Филозофског факултета, која ће се одржати, у петак 26. 04. 2024. године са почетком у 09:00 часова у сали 114/I, за коју предлаже следећи

ДНЕВНИ РЕД
(прилог, 171 MB)

1. Усвајање записника са 3. седнице Већа за докторске студије одржане 01. 04. 2024. године

2. Усвајање пријава докторских дисертација и именовање комисије за оцену подобности, кандидата, теме и ментора за израду докторских дисертација:

Језик и књижевност:

Кандидат: Жарко Миленковић
Тема: Егзистенцијалистичка поетика Новице Тадића
Комисија: др Соња Веселиновић, ванредни професор за ужу научну област Компаратива и светска књижевност са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Владимир Гвозден, редовни професор за ужу научну област Компаратива и светска књижевност са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад, др Јелена Младеновић, доцент за ужу начну област Српска књижевност 20. века, Филозофски факултет, Ниш.
Ментор: др Бојана Стојановић Пантовић, редовни професор за ужу научну област Компаратива и светска књижевност са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад.

Кандидат: Харгита Ваштаг Гажо
Тема: Живот и рад Артура Мунка – Биографска монографија /Munk Artúr élete és munkái – Életrajzi monográfia
Комисија: др Ева Толди, редовни професор за ужу научну област Мађарска књижевност са компаратистиком и теоријом књижевности, Филозофски факултет у Новом Саду, председник комисије, др Харгита Хорват Футо, редовни професор за ужу научну област Мађарска књижевност са компаратистиком и теоријом књижевности, Филозофски факултет у Новом Саду, др Марко Чудић, редовни професор за ужу научну област Мађарска књижевност, Филолошки факултет, Београд.
Ментор:  др Чила Уташи, ванредни професор за ужу научну област Мађарска књижевност са компаратистиком и теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад.

Интердисциплинарне докторске студије у пољу друштвено-хуманистичких наука:

Кандидат: Драга Гајић
Тема: Комуникација за развој као алат борбе против родно заснованог насиља: анализа дигиталне дипломатије у Републици Србији и Босни и Херцеговини
Комисија: др Јелена Клеут ванредни професор за ужу научну област Комуникологија, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Дејан Пралица, редовни професор за ужу научну област Новинарство, Филозофски факултет, Нови Сад, др Наташа Симеуновић Бајић, ванреди професор за ужу научну област Комуникологија, језик и студије медија, Филозофски факултет, Ниш.
Ментор, није члан комисије: др Смиљана Милинков, ванредни професор за ужу научну област Новинарство, Филозофски факултет, Нови Сад.

3. Именовање комисија за оцену и одбрану докторских дисертација:

Методика наставе:
Кандидат: Оливера Урошев Палалић
Тема: Примена илустрације као уметничког средства у интерпретацији књижевног дела у основној школи
Комисија: др Јасмина Јокић, редовни професор  за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Наташа Станковић Шошо, доцент за ужу научну област Српска књижевност, Филолошки факултет, Београд.
Ментор: др Оливера Радуловић, редовни професор  за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад.

Језик и књижевност:

Кандидат: Дајана Милованов
Тема: (Де)конструкција интимности у англо-америчкој исповедној поезији
Комисија: др Стеван Брадић, ванредни професор за ужу научну област Светска и компаративна књижевност са теоријом књижевности,  Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Бојана Вујин, ванредни професор за ужу научну област Англистика, Филозофски факултет, Нови Сад, др Станислава Бараћ, виши научни сарадник, Наука о књижевности, Институт за књижевноист и уметност, Београд.
Ментор: др Соња Веселиновић, ванредни професор за ужу научну област Светска и компаративна књижевност са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад.

Кандидат: Слађана Мандић
Тема: Теоријско-методолошки и практични аспекти обраде фразних глагола у речницима енглеског језика
Комисија: др Сања Кример Габоровић, ванредни професор за ужу научну област Англистика, Грађевински факултет, Београд, председник комисије, др Предраг Новаков, редовни професор за ужу научну област Англистика, Филозофски факултет, Нови Сад.
Ментор: др Ана Халас Поповић, ванредни професор за ужу научну област Англистика, Филозофски факултет, Нови Сад.

4. Разно:

Председник Већа за докторске студије