Аргентинска ауторка ЛУИСА ВАЛЕНСУЕЛА на Филозофском факултету у среду, 31. маја у 14.00 (П8)

Време31. мај 2023. 14:00

Аргентинска књижевница Луиса Валенсуела посетиће у среду, 31. маја, Филозофски факултет Универзитета у Новом Саду, где ће бити уприличен њен сусрет са студентима и професорима наше високошколске институције. Са њом нам у госте долазе и књижевник Бранко Анђић, први преводилац дела Луисе Валенсуеле на српски језик проф. др Ксенија Билбија са Универзитета у Висконсину и преводилац др Ана Марковић, која је одбранила докторску дисертацију на тему књижевног стваралаштва Луисе Валенсуеле.

Одмалена окружена литерарним великанима, као што су Хорхе Луис Борхес и Ернесто Сабато, пријатељица Хулија Кортасара и Карлоса Фуентеса, Луиса Валенсуела је добитница више десетина књижевних признања, њена дела су преведена на бројне светске језике, а проза јој је прожета особеним хумором, забавна и иновативна, уз критички став према друштвеној и политичкој стварности.

На српски језик преведене су њене књиге Промена оружја, Симетрије, Роман ноар с Аргентинцима, Мораш да се смешкаш, Опасне речи.

Луиса Валенсуела била је гост Филозофског факултета 2017. године, приликом учешћа на ПросеФесту у Новом Саду.

• /uploads/attachment/najava/295/Luisa_Valensuela_m.png
Врх стране