Отворена врата - Румунски језик и књижевност

Румунски језик и књижевност са другим романским језиком и културом

Драги матуранти,

Одсек за румунистику отвaрa своја врата у суботу 16. марта 2024. године на Филозофском факултету.

Од 10 до 13 часова стојимо вам на располагању да вас информишемо о свим детаљима везаним за студирање и услове уписа.

Представљање модула Румунски језик и књижевност са другим романским језиком и културом, као и Одсека за румунистику, биће одржанo у кабинету 272, на другом спрату.

Добро нам дошли!

***

Porțile deschise – Limba și literatura română cu o altă limbă și cultură romanică

Dragi elevi, absolvenți ai liceelor și ai școlilor medii,

Departamentul de limba și literatura română își deschide porțile sâmbătă, 16.03.2024, la Facultatea de Filozofie.

Între orele 10 și 13 vă stăm la dispoziție spre a vă informa despre toate detaliile legate de studii și condițiile de înscriere.

Prezentarea modulului Limba și literatura română cu o altă limbă și cultură romanică, precum și a Departamentului de limba și literatura română, va avea loc la cabinetul 272, la etajul al II-lea.

Bine ați venit!

Врх стране