Додела награде Боривоје Маринковић

Опште
Одсек за српску књижевност Филозофског факултета у Новом Саду позива заинтересовне на свечану доделу награде Боривоје Маринковић за најбољи студентски рад из старијих области српске књижевности (од првих зачетака до 19. века).

Награду за 2023. годину добила је студенткиња мастер студија српске књижевности Ленка Настасић, за рад Житије Петра Великог Захарије Орфелина у светлу жанра романсиране биографије.

Награда се додељује студентима свих одсека Филозофског факултета у Новом Саду, са основних и мастер студија као подстицај за рад, креативност и развијање љубави и интересовања за старије периоде српске књижевности, у спомен на професора Боривоја Маринковића (1930 – 2012), који је своје прве радове објавио још као студент, а читав универзитетски радни век провео на Филозофском факултету у Новом Саду.

Награда је установљена 2012. и додељивала се до 2019. године, након чега је уследила пауза проузрокована Covidom 19, а од ове године, награда ће се додељивати бијенално.

Награда ће бити уручена у четвртак, 23. новембра 2023. у 11 часова, у свечаној сали Филозофског факултета (114).

• /uploads/attachment/vest/843/Bora_Marinkovic.png
Врх стране