Позив - Рецитаторско такмичење на немачком језику „DeReWe: Deutschsprachiger Rezitationswettbewerb“

Опште

Одсек за германистику Филозофског факултета у Новом Саду

П О З И В А

ученике свих разреда средњих школа у којима се учи немачки као први или други страни језик на учешће у рецитаторском такмичењу на немачком језику под називом „DeReWe: Deutschsprachiger Rezitationswettbewerb“.

Такмичење се организује по први пут и у оквиру обележавања „Године Павице Мразовић“ на Одсеку за германистику. Годину 2023. посвећујемо изузетној германисткињи и некадашњем шефу Одсека за германистику, на чији се велики допринос како Одсеку тако и науци осврћемо кроз различите манифестације у чијој је сржи љубав према немачком језику и књижевности којом се и професорица водила у свом раду.

Правила такмичења су следећа:

• Такмичење је намењено ученицима и ученицама средњих школа на територији Републике Србије.
  • Ученици и ученице под менторством свог наставника или наставнице припремају рецитацију песме по избору.
  • Одабрана песма треба да буде изворно написана на немачком језику.
  • Током рецитације песме није дозвољено имати текст пред собом.
  • Наставнички жири ће доделити три награде најбољим рецитаторима, а посебну награду уручује студентски жири.

Такмичење ће се одржати 16. 12. (субота) у просторијама Филозофског факултета у Новом Саду. Додела награда и похвалница ће се одржати истог дана, а за учеснике ће студенти германистике припремити пратећи програм. Сатница и детаљније информације о такмичењу ће бити прослеђени учесницима по завршетку пријаве.

За пријаву на такмичење је потребно да наставник попуни следећи формулар: https://forms.gle/2hcjuNUygoqkRLN39

Рок за пријаву је 5. 12. 2023.

За додатне информације можете нам писати на promo.germanistika.ffuns@gmail.com

• /uploads/attachment/vest/837/DeReWe.png
Врх стране