Летњој школи српског језика и Центру за за српски језик као страни Повеља Матице српске

Опште

На свечаности одржаној у понедељак, 18. децембра 2023. године, у Свечаној сали Матице српске уручене су Повеље Матице српске за неговање српске језичке културе за 2023. годину, а повељу је добила и Међународна летња школа српскога језика, културе и историје и Центар за српски језик као страни за промовисање и популаризацију српског језика ван граница Републике Србије.

Међународна летња школа Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду основана је 1996. године са задатком да популарише и шири учење српског језика, подстиче и унапређује упознавање са српском књижевношћу, културом и историјом изван граница Републике Србије. Брзо је стекла међународну репутацију за иновативне и ефектне начине подучавања.

На Филозофском факултету Универзитета у Новом Саду, при Одсеку за српски језик и лингвистику, од школске 2002/03. године постоји Центар за српски језик као страни, у којем полазници уче српски језик и упознају се са српском културом и историјом.

• /uploads/attachment/vest/859/letnja_skola_nagrada.png
Врх стране