Позив - Друго рецитаторско такмичење на немачком језику „DeReWe: Deutschsprachiger Rezitationswettbewerb“

Опште

Одсек за германистику Филозофског факултета у Новом Саду

П О З И В А

ученике свих разреда средњих школа у којима се учи немачки као први или други страни језик на учешће у другом по реду рецитаторском такмичењу на немачком језику под називом „DeReWe: Deutschsprachiger Rezitationswettbewerb”.

Правила такмичења су следећа:

• Такмичење је намењено ученицима и ученицама средњих школа на територији Републике Србије.
  • Ученици под менторством наставника или наставнице припремају рецитацију песме по избору.
  • У обзир долази дела савремене или класичне поезије која су изворно написана на немачком језику. За помоћ око одабира песме или предлоге, слободно нам пишите на имејл адресу која је наведена на дну текста овог позива.
  • Током рецитације песме није дозвољено да се има текст пред собом.
  • Наставнички жири ће да додели три награде најбољим рецитаторима, а посебну награду уручује студентски жири.

Пријава за такмичење се одвија на следећи начин:

• Наставник или наставница попуњава следећи формулар
  • Дозвољена је пријава више ученика и ученица из исте школе. У том случају наставник попуњава засебну пријаву за сваког појединачног ученика.
  • Пријава за такмичење траје до попуњавања капацитета од 50 учесника, а најкасније закључно са 3. 11. 2024.

Такмичење ће се одржати 23. 11. 2024. (субота) у просторијама Филозофског факултета у Новом Саду. Додела награда и похвалница ће се одржати истог дана, а за учеснике ће студенти германистике да припреме пратећи програм. Сатница и детаљније информације о такмичењу биће прослеђени по завршетку пријаве.

За додатне информације можете да нам пишете на: promo.germanistika.ffuns@gmail.com

• /uploads/attachment/vest/996/DeReWe.png
Врх стране