Свеучилишна школа хрватскога језика и културе

Стипендија за Свеучилишну школу хрватскога језика и културе (26.6-21.7.2023), Загреб

Универзитет у Загребу нуди 1 стипендију студентима Филозофског факултета у Новом Саду за учешће на Свеучилишној школи хрватскога језика и културе која ће се одржати у Загребу од 26. јуна до 21. јула 2023. године.

Заинтересовани се могу пријавити до 10. априла 2023. године слањем следеће документације:

* Пријавни формулар,
* Мотивационо писмо,
* CV,
* Писмо препоруке од професора са Филозофског факултета.
* Доказ о познавању хрватског језика, ако постоји.

Пријаве се достављају на мејл: international@ff.uns.ac.rs са насловом Летња школа хрватског језика и културе. Пропратну документацију слати у виду прилога, а не у тексту мејла.

Стипендија покрива трошкове школарине и смештаја, и 50% износа за културни програм. Стипендиста сам покрива путне трошкове и трошкове исхране, здравственог осигурања, као и преосталу половину трошкова учешћа у програму културе у организацији Хрватске матице исељеника (125 евра).

Уколико буде било неопходно, кандидати могу бити замољени да накнадно доставе додатну документацију.

Више информација о школи: http://www.unizg.hr/homepage/learn-croatian/university-school-of-croatian-language-and-culture/

Врх стране