Sveučilišna škola hrvatskoga jezika i kulture

Stipendija za Sveučilišnu školu hrvatskoga jezika i kulture (26.6-21.7.2023), Zagreb

Univerzitet u Zagrebu nudi 1 stipendiju studentima Filozofskog fakulteta u Novom Sadu za učešće na Sveučilišnoj školi hrvatskoga jezika i kulture koja će se održati u Zagrebu od 26. juna do 21. jula 2023. godine.

Zainteresovani se mogu prijaviti do 10. aprila 2023. godine slanjem sledeće dokumentacije:

* Prijavni formular,
* Motivaciono pismo,
* CV,
* Pismo preporuke od profesora sa Filozofskog fakulteta.
* Dokaz o poznavanju hrvatskog jezika, ako postoji.

Prijave se dostavljaju na mejl: international@ff.uns.ac.rs sa naslovom Letnja škola hrvatskog jezika i kulture. Propratnu dokumentaciju slati u vidu priloga, a ne u tekstu mejla.

Stipendija pokriva troškove školarine i smeštaja, i 50% iznosa za kulturni program. Stipendista sam pokriva putne troškove i troškove ishrane, zdravstvenog osiguranja, kao i preostalu polovinu troškova učešća u programu kulture u organizaciji Hrvatske matice iseljenika (125 evra).

Ukoliko bude bilo neophodno, kandidati mogu biti zamoljeni da naknadno dostave dodatnu dokumentaciju.

Više informacija o školi: http://www.unizg.hr/homepage/learn-croatian/university-school-of-croatian-language-and-culture/