Уручене награде на књижевном конкурсу

Опште

Поводом четрдесет година од објављивања „Хазарског речника“ Милорада Павића, једног од најзначајнијих дела модерне српске књижевности, Одсек за српску књижевност Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду покренуо је наградни књижевни конкурс за ученике средњих школа на тему историјске и фантастичне прозе под именом ПРИЧЕ ИЗ ДРУГЕ ПРОШЛОСТИ.

Пристигло је много креативних прозних и поетских радова инспирисаних историјским догађајима, класичном и модерном литературом, а у четвртак, 20. јуна, награђени и похваљени су они који су, према суду чланова жирија били најуспелији. Жири у саставу др Марина Токин, др Јелена Марићевић Балаћ, др Милош Јоцић као најкреативнија литерарна достигнућа издвојио је десет радова.

Победници конкурса су:
    Тиса Фелбаб, Гимназија „Душан Васиљев“, Кикинда, ментор Наташа Иветић;
    Вишња Вилов, Гимназија „Светозар Марковић“, Суботица, ментор Лаура Ковач;
    Нађа Шушулић, Гимназија „Жарко Зрењанин“, Врбас, ментор Татјана Бјекић;
    Дарко Лазаревић, Гимназија „Филип Вишњић“, Бијељина, ментор Валентина Видаковић;
    Маша Сабовљевић, СМШ „Драгиња Никшић“, Сремска Митровица, ментор Марија Шамара.

Специјалне похвале добили су:
    Петар Јовичић, Гимназија „Светозар Марковић“, Суботица, ментор Сања Вујачић;
    Маша Тмушић, СМШ „7. април“, Нови Сад, ментор Драгана Угринов;
    Јелена Павлишан, Зрењанинска гимназија, ментор Наталија Лудошки;
    Милица Станисављевић, СШ „Младост“, Петровац на Млави, ментор Драган Стјепановић;
    Антонина Граматчикова, Карловачка гимназија, ментор Јелена Марјановић.

Додели су присуствовали сви награђени и похваљени ученици уз пратњу својих наставника, али и чланова породице и пријатеља. Присутне су у име Одсека поздравиле шеф Одсека др Сања Париповић Крчмар и заменик др Невена Варница, а награђеним и похваљеним ученицима и наставницима у име жирија обратила се др Марина Токин која је доделила награде у виду књига и диплома. Након доделе, дружење је настављено у опуштеној атмосфери и инспиративним разговорима, дошло је до нових познанстава ових паметних и радозналих младих људи, упознавања са радом и разноврсним активностима Одсека за српску књижевност у које би се и они могли активно укључити.

Ово је друга година литерарног конкурса за средњошколце којим се уз читање и вредност писане речи промовишу и негују интересовања, таленат и креативност ученика, као и ангажовање њихових наставника.

• /uploads/attachment/vest/942/IMG_naslovna_m.png
  • /uploads/attachment/vest/942/IMG_8293.png