Још једна премијера Драмске секције Филозофског факултета

Опште

Дана 28. јуна чланови Драмске секције Филозофског факултета извели су драму Александра Поповића “Развојни пут Боре Шнајдера”. Како секција броји много чланова - а све су студенткиње и студенти основних и мастер студија са различитих одсека, ово је била друга премијера - две недеље раније, подједнако успешно, изведен је комад Федерика Гарсије Лорке “Дом Бернарде Албе”. Публика је, у препуној Кино-сали, уживала, смејала се и нетремице пратила радњу нашег најбољег послератног драмског текста (према оцени позоришних критичара). Још једном су сви показали велико умеће и даровитост и доказали како једна непрофесионална, али ентузијастична дружина може да пружи врхунски позоришни угођај.
Да подсетимо, Драмска секција Филозофског факултета обновљена је у јесен 2017. и крајем сваке академске године премијерно је извела по једну представу (биле су то “Ожалошћена породица” Бранислава Нушића, “Представа Хамлета у селу Мрдуша Доња” Ива Брешана, “Лари Томпсон, трагедија једне младости” Душана Ковачевића”, “Заувек и дан више”Милорада Павића” и “Пацоловац” Марије Стојановић).

• /uploads/attachment/vest/958/dramska_sekcija_1.png
  • /uploads/attachment/vest/958/dramska_sekcija_1x.png