Još jedna premijera Dramske sekcije Filozofskog fakulteta

Opšte

Dana 28. juna članovi Dramske sekcije Filozofskog fakulteta izveli su dramu Aleksandra Popovića “Razvojni put Bore Šnajdera”. Kako sekcija broji mnogo članova - a sve su studentkinje i studenti osnovnih i master studija sa različitih odseka, ovo je bila druga premijera - dve nedelje ranije, podjednako uspešno, izveden je komad Federika Garsije Lorke “Dom Bernarde Albe”. Publika je, u prepunoj Kino-sali, uživala, smejala se i netremice pratila radnju našeg najboljeg posleratnog dramskog teksta (prema oceni pozorišnih kritičara). Još jednom su svi pokazali veliko umeće i darovitost i dokazali kako jedna neprofesionalna, ali entuzijastična družina može da pruži vrhunski pozorišni ugođaj.
Da podsetimo, Dramska sekcija Filozofskog fakulteta obnovljena je u jesen 2017. i krajem svake akademske godine premijerno je izvela po jednu predstavu (bile su to “Ožalošćena porodica” Branislava Nušića, “Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja” Iva Brešana, “Lari Tompson, tragedija jedne mladosti” Dušana Kovačevića”, “Zauvek i dan više”Milorada Pavića” i “Pacolovac” Marije Stojanović).

• /uploads/attachment/vest/958/dramska_sekcija_1.png
  • /uploads/attachment/vest/958/dramska_sekcija_1x.png