Deseti međunarodni interdisciplinarni simpozijum Susret kultura (30.11.2018.)

Vreme 22. novembar 2018. 13:31

Veliko nam je zadovoljstvo da Vas obavestimo da Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu organizuje Deseti međunarodni interdisciplinarni simpozijum SUSRET KULTURA koji će se održati 30. novembra 2018. na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu. Na Simpozijumu će ove godine biti obeležena dva značajna jubileja: 200 godina od prvog izdanja Vukovog Srpskog rječnika i 90 godina života vodećeg svetskog lingviste Noama Čomskog. U skladu s tim, posebno istaknuto mesto na našem skupu imaće dva tematska bloka: jedan sa radovima čije bi teme na različite načine bile povezane sa Srpskim rječnikom i radom Vuka Karadžića, i drugi, u kome bi se radovi bavili nekim od aspekata multidisciplinarno razgranate delatnosti Noama Čomskog. Stoga pozivamo učesnike da se temama svojih radova, ukoliko to bude moguće, uklope u neku od dve pomenute tematske celine.

• /uploads/attachment/najava/16/web-cover-02.png