Radionica „Manjinski identiteti i društvena integracija“, 30. septembar

Vreme 30. septembar 2020. 09:01

Radionica „Manjinski identiteti i društvena integracija“ koja će se održati 30. septembra, 2020. godine na Filozofskom fakultetu, je deo projekta „Pravo na prvu šansu“ finansiranog od strane Pokrajinskog sekretarijata za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost koji se realizuje na Filozofskom fakultetu u jednogodišnjem periodu od oktobra 2019. do oktobra 2020. godine. Svojstvena odlika skupa je što uključuje odlične mlade naučnice i naučnike iz regiona, koji/e su, istražujući, analizirajući i dokumentujući društveno relevantne pojave, oslanjajući se delom i na sopstvena iskustva, postali/e istaknuti stručnjaci i stručnjakinje iz aktuelnih i relevantnih oblasti društveno-humanističkih nauka. Radovi imaju za cilj da delimično ili u potpunosti daju odgovore na neka od sledećih pitanja:

1.         Da li postoji mogućnost za definisanje jedne sveobuhvatne politike tolerancije i kolektivnog zadovoljstva?
2.         Da li se traume iz bliske prošlosti mogu ublažiti većom društvenom angažovanošću i naglaskom na studije sećanja?
3.         Kako i na koji način možemo sačuvati i negovati različitost bez stvaranja drugosti?

Knjiga apstrakta je dostupna na sledećem linku.

• /uploads/attachment/najava/116/radionica_rusinski.jpg