Predavanje: Najbolje prakse etičkog izveštavanja o masovnim pucnjavama

Vreme 06. novembar 2023. 15:00

Profesorka Elizabet Skjuz će održati predavanje na temu Najbolje prakse etičkog izveštavanja o masovnim pucnjavama u ponedeljak, 6. novembra 2023. godine, u 15 časova (Kino sala Filozofskog fakulteta).

Elizabet Skjuz (Elizabeth A. Skewes) je vanredni profesor novinarstva i medijskih studija. Njeno istraživanje se fokusira na sociologiju medija i novinske prakse, ulogu medija u izbornoj politici i politiku u popularnoj kulturi. Takođe radi na novom istraživanju koje uključuje medijsko izveštavanje o masovnim tragedijama i žrtvama tih događaja. Autorka je knjige “Kontrola poruka: Kako se prave vesti na tragu predsedničke kampanje” i autor i koautor poglavlja u knjigama i članaka u časopisima o novinarskim normama, vrednostima i praksi. Ona je bivša reporterka dnevnih novina u Zapadnoj Virdžiniji i Floridi, a radila je kao slobodna reporterka za novine u Njujorku i Koloradu. Takođe je radila kao urednica za alumni časopise. Diplomirala je političke nauke na UCLA, magistrirala novinarstvo u državi Ohajo i doktorirala masovne komunikacije na Univerzitetu Sirakuza.

• /uploads/attachment/najava/311/FF1_m.png