Predavanje prof. dr Marsija Fernandesa sa Univerziteta Unisentro iz Parane (Brazil)

Vreme 15. novembar 2023. 15:00

Iberoamerički centar i Odsek za medijske studije Filozofskog fakulteta pozivaju Vas na predavanje prof. dr Marsija Fernandesa (Marcio Fernandes) sa Univerziteta Unisentro iz Parane (Brazil), u sredu 15. novembra u 15.00, u kino-sali Filozofskog fakulteta.

Teme predavanja su:

2024 in Brazil: Journalism again or a New Journalism

i

The communication of Brazilian culture as an element of integration with the Balkans

Prof. dr Marsio Ronaldo Santos Fernandes sa Univerziteta Unisentro, Parana, Brazil, diplomirao je novinarstvo na Federalnom univerzitetu Santa Marija, magistrirao Komunikaciju i jezike na Univerzitetu u Parani i doktorirao Komunikologiju i kulturu na Federalnom univerzitetu u Rio de Žaneiru. Rukovodilac je istraživačke grupe „Dijalog i komunikacija o Latinskoj Americi“ u kojoj učestvuju profesori sa univerziteta u Argentini, Peruu, Kolumbiji, Meksiku, Paragvaju, Portugalu, Španiji, Francuskoj i Nemačkoj. Autor je knjige Građansko novinarstvo: u potrazi za brazilskim modelom. Generalni sekretar je Organizacionog odbora i član Permanentnog odbora kongresa amerikanista ICA 2023.

• /uploads/attachment/najava/314/Marsio_Fernandes.png