Odsek za medijske studije - predavanje „Budućnost medija – trendovi u SAD“

Vreme 18. mart 2024. 15:00

Sa zadovoljstvom vas pozivamo na predavanje „Budućnost medija – trendovi u SAD“ koje će održati prof. dr Niki Ašer sa Univerziteta u San Dijegu. Predavanje u organizaciji Odseka za medijske studije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu  i Ambasade SAD u Srbiji biće održano u ponedeljak 18. marta 2024. godine, od 15 do 16 časova, u Kino sali Filozofskog fakulteta (Zorana Đinđića 2).

Prof. dr Niki Ašer je vanredna profesorka na Univerzitetu u San Dijegu na odseku za komunikacione studije, profesorka na postdiplomskim studijama na Univerzitetu Ilinois i viša saradnica u Centru za novinarstvo i slobodu "Open Markets Institute". Istraživanje prof. Ašer fokusira se na novu tehnologiju, politiku i medije, sa posebnim fokusom na to kako moć, nejednakost i ekonomija utiču na vesti i informaciono okruženje. Njen trenutni rad razmatra kako politička pristrasnost i promene u savremenom novinarstvu ugrožavaju demokratske institucije.  Autorka je tri knjige Vesti za bogate, bele i plave: kako mesto i moć iskrivljuju američko novinarstvo; Pravljenje vesti u „Njujork tajmsu“ i Interaktivno novinarstvo: hakeri, podaci i kod.

Više informacija o prof. Ašer: https://www.nikkiusher.com/

• /uploads/attachment/najava/341/Niki_Aser.png