Panel diskusija o značaju društveno-humanističkih nauka u istraživanjima veštačke inteligencije i njenoj primeni

Vreme 18. april 2024. 18:00

Pozivamo vas na panel diskusiju o značaju društveno-humanističkih nauka u istraživanjima veštačke inteligencije i njenoj primeni. Fokus će biti stavljen na razumevanje konteksta u kojem se odvija revolucija obeležena veštačkom inteligencijom, s obzirom na to da ona ne predstavlja samo tehnološki pomak već ima mnogo šire i dalekosežnije posledice, pre svega za tržište rada, za koje studenti i studentkinje treba da se pripreme. Učesnici će svojim ličnim primerom i iskustvom pokušati da uvere studente društveno-humanističkih nauka da rad s podacima i veštačkom inteligencijom pripada njima koliko i studentima prirodnih ili tehničkih nauka, odnosno da imaju šta da ponude nakon fakulteta i da mogu da savladaju i matematičko-tehnički aspekt rada s podacima i softverom i time postaju direktni kreatori ove revolucije, a ne samo oni koji je naknadno interpretiraju.

Isidora Gatarić, psihološkinja (Women in Data Science; Wireless Media Group)
Tijana Radović, lingvistkinja (Women in Data Science, JAGGAER)
Miloš Košprdić, lingvista i matematičar (Istraživačko-razvojni institut za veštačku inteligenciju Srbije)
Milan Jordanov, psiholog (Things Solver)