Boravak studenata i profesora Odseka za medijske studije na forumu FutuRise Media u Skadru

Opšte

Studenti i profesori Odseka za medijske studije boravili su u Skadru od 24. do 28. januara na forumu FutuRise Media, koji je organizovan u okviru projekta „Mediji 2040: Osnaživanje mladih zagovarača za slobodu medija na Zapadnom Balkanu“.

Kroz interaktivan i inkluzivan proces, studenti su radili na stvaranju svoje viziju budućnosti medijske sfere, one budućnosti u kojoj bi 2040. godine voleli da rade kao iskusni medijski profesionalci.

Projektom „Mediji 2040“ koordinira Filozofski fakultet u Novom Sadu, a u njemu učestvuje preko 50 studenata i profesora novinarstva, medijskih studija, komunikologije i odnosa s javnošću sa univerziteta u Novom Sadu, Podgorici, Prištini, Sarajevu, Skadru i i Skoplju. Glavni ciljevi mnogobrojnih aktivnosti u kojima učestvuje šest visokoškolskih institucija jesu jačanje slobode govora i saradnje u regionu.

Projekat podržava Ambasada Kraljevine Holandije u Beogradu kroz Holandski fond za regionalnu saradnju - MATRA program i trajaće do aprila.

• /uploads/attachment/vest/870/prva.png
  • /uploads/attachment/vest/870/DSC_0718.png